Sports
Trending

EuroLeague: Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού για τη σεζόν 2021-22

Γνωστό έγινε από την EuroLeague το πλήρες πρόγραμμα Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού στην EuroLeague της σεζόν 2021-22.

Αντίστροφα μετράει ο χρόνος για το τζάμπολ στην EuroLeague της σεζόν 2021-22, με την διοργανώτρια αρχή να ανακοινώνει και επίσημα το πλήρες πρόγραμμα των 34ων αγωνιστικών της κανονικής περιόδου.

Χρονικά, πρώτος θα αγωνιστεί ο Παναθηναϊκός ο οποίος θα ταξιδέψει στις 30 Σεπτεμβρίου στην Γαλλία, για να αντιμετωπίσει την νεοφώτιστη στην EuroLeague και κάτοχο του EuroCup Μονακό, ενώ μία ημέρα αργότερα (1 Οκτωβρίου), ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας την Μπασκόνια.

Σε ότι αφορά τα δύο ντέρμπι των αιωνίων, η πρώτη μάχη θα γίνει λίγο πριν τα Χριστούγεννα, στις 23 Δεκεμβρίου, όπου ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ για την 17η αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου. Η δεύτερη κόντρα μεταξύ των Πράσινων και των Ερυθρόλευκων θα λάβει χώρα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στις 17 Μαρτίου και στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της κανονικής περιόδου της EuroLeague.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:

1η αγωνιστική

1/10 Ολυμπιακός – Μπασκόνια

2η αγωνιστική

8/10 Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης

3η αγωνιστική

13/10 Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός

4η αγωνιστική

15/10 Ολυμπιακός – Ζάλγκιρις Κάουνας

5η αγωνιστική

22/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός

6η αγωνιστική

26/10 Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου

7η αγωνιστική

28/10 Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε

8η αγωνιστική

5/11 Ολυμπιακός – Μονακό

9η αγωνιστική

12/11 Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός

10η αγωνιστική

17/11 Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός

11η αγωνιστική

19/11 Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

12η αγωνιστική

26/11 Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική

3/12 Ούνιξ Καζάν – Ολυμπιακός

14η αγωνιστική

9/12 Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός

15η αγωνιστική

15/12 Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου

16η αγωνιστική

17/12 Ολυμπιακός – Βιλερμπάν

17η αγωνιστική

23/12 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

18η αγωνιστική

29/12 Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

19η αγωνιστική

7/1 Ζάλγκιρις Κάουνας – Ολυμπιακός

20η αγωνιστική

11/1 Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός

21η αγωνιστική

13/1 Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

22η αγωνιστική

20/1 Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός

23η αγωνιστική

27/1 Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας

24η αγωνιστική

2/2 Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός

25η αγωνιστική

4/2 Μπασκόνια – Ολυμπιακός

26η αγωνιστική

10/2 Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές

27η αγωνιστική

24/2 Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο

28η αγωνιστική

4/3 Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός

29η αγωνιστική

10/3 Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

30η αγωνιστική

17/3 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

31η αγωνιστική

23/3 Μονακό – Ολυμπιακός

32η αγωνιστική

25/3 Βιλερμπάν – Ολυμπιακός

33η αγωνιστική

1/4 Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα

34η αγωνιστική

7/4 Ολυμπιακός – Ούνιξ Καζάν

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού:

1η αγωνιστική

30/9 Μονακό – Παναθηναϊκός

2η αγωνιστική

7/10 Παναθηναϊκός – Φενέρμπαχτσε

3η αγωνιστική

12/10 Μπασκόνια – Παναθηναϊκός

4η αγωνιστική

15/10 Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός

5η αγωνιστική

21/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική

27/10 Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική

29/10 Παναθηναϊκός – Βιλερμπάν

8η αγωνιστική

4/11 Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός

9η αγωνιστική

11/11 Παναθηναϊκός – Ούνιξ Καζάν

10η αγωνιστική

16/11 Ζάλγκιρις Κάουνας – Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική

18/11 Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός

12η αγωνιστική

25/11 Παναθηναϊκός – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

13η αγωνιστική

2/12 ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική

10/12 Παναθηναϊκός – Άλμπα Βερολίνου

15η αγωνιστική

14/12 Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός

16η αγωνιστική

16/12 Παναθηναϊκός – Μπαρτσελόνα

17η αγωνιστική

23/12 Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

18η αγωνιστική

30/12 Παναθηναϊκός – Ζάλγκιρις Κάουνας

19η αγωνιστική

6/1 Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός

20η αγωνιστική

12/1 Παναθηναϊκός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

21η αγωνιστική

14/1 Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

22η αγωνιστική

21/1 Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός

23η αγωνιστική

28/1 Παναθηναϊκός – Μπασκόνια

24η αγωνιστική

1/2 Παναθηναϊκός – Μονακό

25η αγωνιστική

3/2 Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός

26η αγωνιστική

11/2 Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός

27η αγωνιστική

25/2 Παναθηναϊκός – Ερυθρός Αστέρας

28η αγωνιστική

4/3 Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο

29η αγωνιστική

11/3 Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Παναθηναϊκός

30η αγωνιστική

17/3 Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

31η αγωνιστική

22/3 Παναθηναικός – Μπάγερν Μονάχου

32η αγωνιστική

24/3 Ούνιξ Καζάν – Παναθηναϊκός

33η αγωνιστική

31/3 Παναθηναϊκός – Ρεάλ Μαδρίτης

34η αγωνιστική

8/4 Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός

Ετικέτες

Related Articles

Δείτε επίσης

Close
Back to top button
Close
Close